گرم ایرانی بازتاب رسانه ها عربستان

گرم: ایرانی بازتاب رسانه ها عربستان عربستانی علی پروین پرسپولیس درخواست کمک علی اکبر طاهری

گت بلاگز اخبار حوادث محاکمه قاتل دو عتیقه‌فروش و فوتبالیست ملی‌پوش

پنج مرد افغان که علاوه بر کشتن دو عتیقه‌فروش، در قتل یکی از اعضای تیم ملی فوتبال جوانان نیز دست داشتند، بزودی در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پا

محاکمه قاتل دو عتیقه فروش و فوتبالیست ملی پوش

عبارات مهم : ایران

پنج مرد افغان که علاوه بر کشتن دو عتیقه فروش، در قتل یکی از اعضای تیم ملی فوتبال جوانان نیز دست داشتند، بزودی در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پای میز محاکمه می روند.

به گزارش ایران؛«این پرونده از ۱۵ مرداد سال ۹۲ و با گزارش ناپدید شدن فوتبالیست ۲۲ ساله ای به کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا تحت پیگیری قرار گرفت. پدر این فوتبالیست، با اشاره به این که «امید» یکی از بازیکنان تیم سایپا بود، گفت: پسرم با خودروی پراید سفیدرنگش از منزل خارج شده است بود ولی چند ساعت بعد مردی ناشناس به تلفن همراهم زنگ زد و جهت آزادی اش ۱۰ میلیون تومان پول خواست. من هم که در آن شرایط فقط به فکر نجات دادن پسرم بودم، این پول را به حساب او واریز کردم ولی تاکنون خبری از پسرم نشده هست. پسرم دانشجو و بازیکن تیم ملی فوتبال امید است و همزمان در تیم جوانان کلوب سایپا نیز بازی می کند.»

پدر امید در ادامه تحقیق صدای ضبط شده است ای از ربایندگان و همچنین شماره حسابی را که جهت آنان پول واریز کرده بود در اختیار کارآگاهان قرار داد. جست وجوهای تخصصی مأموران جهت یافتن پسر جوان ادامه داشت تا این که جسدش ۱۶ مرداد همان سال در محله خاوران و داخل چاهی کشف شد. این در حالی بود که مأموران خودروی پسر جوان را هم در حالی پیدا کردند که لکه های خون در آن به چشم می خورد. از سوی دیگر بررسی های مقدماتی جسد، نشان از شکنجه های وحشتناک مقتول پیش از قتل داشت. به این ترتیب تحقیقات گسترده جهت دستگیری عاملان جنایت شروع شد تا این که مأموران به رد پای یک مرد افغان رسیدند که ۱۰ میلیون تومان به حسابش واریز شده است بود ولی وی بعد از دستگیری مدعی شد فردی به نام عبدالله شماره کارتش را گرفته و او پول را به حسابی در افغانستان انتقال یافته کرده هست. عبدالله تنها سرنخی بود که پلیس را به متهمان این جنایت سیاه می رساند. بنابراین بعد از بررسی سوابق این مرد مشخص شد عبدالله یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در زمینه ارتکاب جرایم متفاوت از جمله شرارت، دزدی مسلحانه و زورگیری هست. در ادامه کارآگاهان دریافتند متهم همزمان با دریافت پول از کشور عزیزمان ایران متواری شده است و همین عنوان نشان می داد مرد افغان در شکنجه مرگبار فوتبالیست جوان نقش داشته است.

محاکمه قاتل دو عتیقه‌فروش و فوتبالیست ملی‌پوش

قتل های سریالی عتیقه فروش ها

در حالی که بررسی ها جهت شناسایی عاملان قتل پسر جوان ادامه داشت، ۲۸ آبان ۹۴ گزارش جنایت دیگری در یکی از مجتمع های تجاری واقع در خیابان شریعتی شمالی به پلیس اعلام شد. با حضور تیم بررسی صحنه جرم در محل، جسد مرد ۴۵ ساله ای به نام جمشید در محل کارش پیدا شد. شواهد نشان می داد او در جریان معامله سکه های عتیقه با چندینه مرد افغان کشته شده است هست. ولی او تنها قربانی نبود؛ آیا که ۳۰ دی نیز جنایت مشابهی در خیابان پاسداران به پلیس گزارش شد و این بار مرد ۴۰ ساله ای به نام «مجید» که به همراه یکی از بستگانش به نام «مهدی» جهت خرید سکه های عتیقه به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان به دیدار افرادی رفته بود، مورد حمله قرار داده شد و به قتل رسید.

پنج مرد افغان که علاوه بر کشتن دو عتیقه‌فروش، در قتل یکی از اعضای تیم ملی فوتبال جوانان نیز دست داشتند، بزودی در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پا

رد پای یکسان در سه جنایت

با توجه به شباهت دو جنایت، این احتمال از سوی کارآگاهان جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران مطرح شد که هر دو قتل به دست اعضای یک باند صورت گرفته هست. همچنین کارآگاهان با بررسی دوربین های مداربسته محل قتل دو عتیقه فروش، تصویر عبدالله – متهم فراری پرونده قتل فوتبالیست جوان – را نیز به دست آوردند و دریافتند قاتلان دو عتیقه فروش، همان مردانی هستند که فوتبالیست جوان را هم به قتل رسانده اند.

با این سرنخ، تحقیقات وارد مرحله تازه ای شد و کارآگاهان توانستند دیگر متهم پرونده به نام «شکرالله» را نیز شناسایی کنند. او تا چندی قبل در شرکت «مجید» – یکی از عتیقه فروش های کشته شده است – کار می کرد.

محاکمه قاتل دو عتیقه‌فروش و فوتبالیست ملی‌پوش

همزمان با شناسایی هویت دو مرد جنایتکار، مأموران پلیس به کمین متهمان نشستند تا این که در عملیاتی خاص دو همدست آنها را بازداشت کرده ولی سومین متهم هنگام فرار با شلیک مأموران کشته شد.

اعتراف به قتل های سریالی

پنج مرد افغان که علاوه بر کشتن دو عتیقه‌فروش، در قتل یکی از اعضای تیم ملی فوتبال جوانان نیز دست داشتند، بزودی در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پا

در حالی که مردان تبهکار به دزدی های مرگبار از دو عتیقه فروش به سرکردگی عبدالله اعتراف کردند، مأموران در ادامه تحقیقات او، شکرالله و متهم دیگر را دستگیر کردند. آنها نیز قتل دو عتیقه فروش را پذیرفتند ولی حاضر به قبول قتل جوان فوتبالیست نشدند. این در حالی بود که در تحقیقات صورت گرفته از سوی بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران مشخص شد صدای مردی که با پدر امید تماس گرفته و پدر پسر جوان نیز این صدا را ضبط کرده، متعلق به عبدالله هست. ضمن این که ۱۰ میلیون تومان پولی را که پدر بازیکن جوان به حساب آدم ربایان ریخته بود بعد از چند بار جابه جایی به حساب این مرد افغان واریز شده است بود. همین سرنخ ها نشان می داد عبدالله و همدستانش در قتل پسر فوتبالیست نیز نقش داشته اند.

بدین ترتیب با آخر تحقیقات بازپرس بخشوده از شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران، جهت چهار متهم افغان به اتهام قتل فوتبالیست جوان و دو مرد عتیقه فروش و پنجمین متهم به خاطر ضرب و جرح قربانیان صدور جلب به دادرسی صادر کرد.

محاکمه قاتل دو عتیقه‌فروش و فوتبالیست ملی‌پوش

بنابراین متهمان پرونده بزودی در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پای میز محاکمه خواهند رفت.»

واژه های کلیدی: ایران | جنایت | عتیقه | عبدالله | فوتبالیست | افغانستان | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs