گرم ایرانی بازتاب رسانه ها عربستان

گرم: ایرانی بازتاب رسانه ها عربستان عربستانی علی پروین پرسپولیس درخواست کمک علی اکبر طاهری

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اگر برجام منتفی شود، ضرب شصتی خاص جهت دشمن های خواهیم داشت / علی اکبر صالحی

مراسم دیدار نوروزی ریاست و معاونین شرکت انرژی اتمی با کارکنان این سازمان، با حضور جمع کثیری از پرسنل برگزار شد.

اگر برجام منتفی شود، ضرب شصتی خاص جهت دشمن های خواهیم داشت / علی اکبر صالحی

علی اکبر صالحی: اگر برجام منتفی شود، ضرب شصتی خاص جهت دشمن های خواهیم داشت

عبارات مهم : انرژی

مراسم دیدار نوروزی ریاست و معاونین شرکت انرژی اتمی با کارکنان این سازمان، با حضور جمع کثیری از پرسنل برگزار شد.

به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی در این مراسم ضمن تبریک سال نو به همکاران و خانواد بزرگ صنعت هسته ای سال پیش رو را برهه ای حساس در عمر ۴۰ ساله نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: طی سه الی چهار ماه آینده گردنه های بسیار مهمی در عرصه بین المللی داریم که باید از آن به نحو مطلوبی عبور کنیم و این امر تنها با وفاق ملی، همدلی، همزبانی و صرف نظر از پرسشها اختلاف برانگیز محقق خواهد شد.

اگر برجام منتفی شود، ضرب شصتی خاص جهت دشمن های خواهیم داشت / علی اکبر صالحی

وی با اشاره به تلاش ها و زحمات بی شماری که جهت توافق برجام صورت گرفته هست، خاطرنشان کرد: دشمن های باید بدانند که در شرایط برگشت پذیری برجام – علیرغم اینکه هیچگاه بدنبال چنین شرایطی نیستیم – شرایط خاص ای رقم خواهد خورد و زمانی که مسئولین بلند پایه نظام اراده کنند، ضرب شصت خاص ای جهت برهم زنندگان این توافق خواهیم داشت.

صالحی افزود: البته هیچ گاه بدنبال حدوث چنین وضعیتی نیستیم. ما به جد به دنبال حفظ منافع و حاکمیت ملی خود هستیم ولی در صورت خارج شدن آمریکا و عقب نشینی اروپا و قدرت های بزرگ دیگر از این توافق، قطع به یقین بگونه دیگری عمل خواهیم کرد.

مراسم دیدار نوروزی ریاست و معاونین شرکت انرژی اتمی با کارکنان این سازمان، با حضور جمع کثیری از پرسنل برگزار شد.

رییس شرکت انرژی اتمی با تاکید بر اینکه سال ۹۷، سال پُر چالشی جهت کشورمان در عرصه بین المللی خواهد بود، افزود: ما در این سال در گردنه ترامپ قرار داریم. فردی تاجر مسلک که علم تجارت را وارد علم سیاست کرده و با تصمیمات غیرقابل آینده نگری تلاش بر این دارد تا آراء خویش را در عرصه بین الملل به پیش ببرد. از جمله همین مسئله مذاکره با کره شمالی است که علیرغم آنکه به ظاهر کره شمالی در یک توازن بازدارندگی قرار دارد، ولی دورنمای مذاکرات این دو کشور در فضایی مبهم و پیچیده قرار گرفته که نتیجه های آن جهت کشور ما هوشیاری و بیداری مضاعفی را در عمل و در تصمیمات آینده ساز کشور می طلبد.

معاون مدیر جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه های در دست انجام شرکت انرژی اتمی اظهار داشت: هنگامی که از این شرکت در افکار عمومی صحبت می شود کلماتی چون سانتریفیوژ، نطنز، آب سنگین و … در ذهن متبادر می گردد، حال آنکه ابعاد کاری و خدمات اجتماعی این صنعت بسیار وسیع هست. در حال حاضر پروژه مرکز یون درمانی با همکاری کشور اتریش در حال پیگیری هست. مقدمات احداث این مرکز از سال گذشته در دست انجام است که در صورت تحقق ، خدمات ارزشمند و دستاوردی عظیم جهت ملت کشور عزیزمان ایران در بر خواهد داشت. از طرف دیگر در بحث GMP رادیو داروها نیز متخصصان و مهندسین گرانقدر سازمان، پروژه بزرگ ۶۰ میلیون یورویی به علاوه ۱۰۰ میلیارد تومان را در دست اجرا دارند که کشور عزیزمان ایران را از لحاظ تولید رادیوداروهای با کیفیت در شرایط متفاوتی قرار می دهد.

وی افزود: شرکت انرژی اتمی همچنین احداث دو نیروگاه تازه در بوشهر را در حال انجام دارد که همکاران پر تلاش ما در بوشهر در حال پیش برد آن هستند. ضمن آنکه در زمینه اکتشاف و استخراج هم دستاورهای خوبی جهت ملت عزیز کشور عزیزمان ایران داریم که همزمان با روز ملی فناوری هسته ای بخشی از آن در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

اگر برجام منتفی شود، ضرب شصتی خاص جهت دشمن های خواهیم داشت / علی اکبر صالحی

صالحی سال گذشته را در پیشرفت برنامه ها و طرح های پیش روی صنعت هسته ای سالی پُربار توصیف کرد و افزود: علیرغم تنگناهای موجود، واقعاً کارهای شایسته ای در سال ۹۶ با همت همکاران شرکت صورت گرفته که ان شاء الله در روز ملی فناوری هسته ای از بعضی از آنها رونمایی خواهد شد.

وی در این بخش از سخنانش با اشاره به بعضی مواضع غیر منصفانه داخلی از سوی مخالفان برجام خاطرنشان کرد: ای کاش پرسشها در کشور با لحاظ کردن انصاف مورد ارزیابی قرار می گرفت. زمانی که مدیر جمهور آمریکا توافق برجام را بدترین معاهده جهت کشور خود می داند، عده ای در داخل در حال تکذیب و یا تخفیف این دستاورد و بطور کل تلاش ها و پیشرفت های دانشمندان ما هستند و با طرح پرسشها شبهه برانگیز تلاش دارند بذر ناامیدی در جامعه بپاشند. در حالی که عبور از بحران های پیش روی کشور نیازمند وفاق ملی و همبستگی تمامی جبهه های سیاسی داخل کشور است.

مراسم دیدار نوروزی ریاست و معاونین شرکت انرژی اتمی با کارکنان این سازمان، با حضور جمع کثیری از پرسنل برگزار شد.

وی در خاتمه سخنانش با ذکر این توصیه که کشور عزیزمان ایران تنها کشوری است که غنی سازی آن به گونه ای به تأیید شرکت ملل رسیده است به موقعیت حساس کشورمان در منطقه اشاره کرد و گفت: ولیعهد عربستان با سفر اخیر خود به ایالات متحده تلاش در امتیازگیری و برخورداری از حق غنی سازی داشت که تاکنون با مخالفت جدی لابی صهیونیستها روبرو شده است هست. حال آنکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تنها با تکیه بر همت جوانان این مرز و بوم ، بدون نیازمندی به ابرقدرتها نه تنها به غنی سازی دست یافته بلکه آن را بطور غیر مستقیم به تأیید مجامع بین المللی نیز رسانده هست. همین مسئله کشورمان را در منطقه مقتدرتر از قبل ساخته هست؛ لذا امروز شاهد نگرانی عربستان و کشورهای بی ریشه در برابر کشور عزیزمان ایران مقتدر هستیم و به تبع آن کینه توزی ها و دشمنی های آنهایی که نمی خواهند این اقتدار را شاهد باشند؛ لذا شرایط و فضای کنونی نیازمند هوشیاری و عملکرد مقتدرانه ماست تا علاوه بر حفظ این اقتدار و سربلندی کشور، بر توانمندی کشور عزیزمان در همه عرصه ها هرچه زیاد و بهتر افزوده گردد.

واژه های کلیدی: انرژی | ایران | توافق | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs